мова

Для чого потрібні SSL сертифікати, які вони бувають

Безпека сайту, а саме збереження даних користувачів, важлива з кількох причин. По-перше, клієнти охочіше реєструються та роблять покупки на захищеному інтернет-ресурсі. По-друге, безпека веб-сайту Google є фактором ранжування. Чим надійніший захист, тим краща позиція у пошуковій видачі.

Бажаєте підвищити безпеку свого сайту? Веб-студія Rubik допоможе цьому. Ми працюємо з ресурсами, що вже діють, а також розробляємо веб-сайти з нуля.

SSL сертифікати: що це таке і для чого вони потрібні

Ви напевно помічали, що на деяких сторінках поруч із URL-адресою відображається замочок. Він може бути зеленим, жовтим чи сірим. У деяких випадках зеленим кольором відображається назва компанії поряд з адресою.

Замок або рядок зеленого кольору означає, що на сайті встановлено сертифікат SSL. Він забезпечує безпечну передачу даних від браузера клієнта до сервера та назад. Основне завдання цього інструменту – захистити особисті дані користувачів від розкрадання. Саме завдяки SSL сертифікату шахраї не можуть дізнатися номер банківської картки, який ви вводите для оплати товару або послуги, адресу електронної пошти або номер телефону, вказані при реєстрації.

На яких інтернет-ресурсах варто використовувати сертифікат SSL? Насамперед – на сайтах банків, платіжних систем та інтернет-магазинів. Захист даних користувача також дуже важливий для соціальних мереж, різних форумів, блогів.

Як працюють SSL сертифікати

Захист даних користувача реалізований завдяки шифруванню. Давайте розберемо принцип роботи з прикладу інтернет-магазину.

Завдяки SSL сертифікату з’єднання між браузером користувача та сервером відбувається за захищеним протоколом:

  • Оформивши замовлення, користувач вводить номер банківської картки для оплати.
  • Браузер шифрує цю інформацію, перетворюючи її на набір випадкових знаків.
  •  У зашифрованому вигляді дані передаються на сервер.
  • Для розшифрування інформації використовується спеціальний ключ, який зберігається на сервері.

Які SSL сертифікати бувають

Вони відрізняються типом та ступенем захисту. Для різних проектів будуть потрібні різні типи сертифікатів:

  • Esential. Це найдоступніший сертифікат. Він недорогий та швидкий в оформленні. Потрібна лише перевірка права володіння доменним ім’ям.
  • Instant. Для оформлення потрібна перевірка права володіння доменом чи фізичної особи.
  • SGC. Відрізняється від попереднього варіанта підтримкою 40-бітових розширень. Видається на один або кілька доменів.
  • Wildcard. Відрізняється від звичайного сертифіката тим, що видається на всі субдомени.
  • Розширене значення (EV). Призначений для юридичних осіб. Перевіряється володіння доменом та документи компанії, завірені нотаріусом. У браузері він відображається як гарантовано довірений (зеленим кольором). Коштує дорожче за інші варіанти, а оформлення займає більше часу.
  • EV Wildcard та EV SGC. Відрізняються від стандартних сертифікатів розширеною перевіркою.

Сертифікати Esential та Instant призначені для сайтів, які не пов’язані з електронною комерцією, а Extended Validation (EV) – для проектів e-commerce.

Спеціалісти компанії Rubik допоможуть підібрати відповідний для вашого сайту спосіб захисту та реалізують його.