мова

Що таке хостинг та домен для сайту

Кожен власник сайту стикається з такими поняттями, як хостинг та домен. Вони взаємопов’язані, але описують різні процеси. Давайте розуміти, що означають ці терміни і яка між ними різниця.

Що таке хостинг?

Кожен сайт – це своєрідна картотека із великою кількістю файлів. Вони зберігають зображення, відео, текст та інші елементи, які користувач може бачити на сторінках. Щоб ресурс коректно працював, коли його одночасно переглядає багато людей, потрібно розміщувати файли на дуже потужному комп’ютері. Для цього використовуються спеціальне комп’ютерне обладнання – сервер.

Процес розміщення сайту на сервері називають завантаженням чи посадкою на хостинг. Це останній етап створення веб-сайту перед його запуском в інтернеті. Якщо ви замовляєте створення інтернет-магазину, сайту-візитки, блогу або іншого ресурсу веб-студії Rubik «під ключ», фахівці компанії самостійно виконають усі необхідні роботи з його розміщення на сервері.

Що потрібно знати про хостинг:

  • Місце на сервері, де розміщується сайт, орендують на певний час. Веб-сайт працює, поки власник оплачує хостинг. Ціна оренди залежатиме від розміру ресурсу, а також від додаткових послуг, що надаються разом із хостингом.
  • Для управління ресурсом та внесення будь-яких змін хостинг-провайдери можуть надавати зручну адміністративну панель.
  • Якщо ваш сайт дуже великий, може знадобитися кілька серверів. Наприклад, Facebook використовує понад 50 000 серверів.

Що таке домен і навіщо він потрібний?

Кожен веб-сайт має власну IP-адресу. Він складається з цифр і вказує, на якому сервері знаходиться сайт. Але такі адреси надто складні для сприйняття та запам’ятовування, тому замість них використовуються доменні імена. Наприклад, rubik.com.ua – це доменне ім’я. Воно закріплено за певною IP-адресою.

Якщо сервер – це місце розміщення сайту, то домен чи доменне ім’я – це його адреса. Він показує де саме в інтернеті знаходиться ресурс.

Як працює домен:

  1. Користувач вводить доменне ім’я в рядку URL. Якщо ви не пам’ятаєте домен повністю, можна ввести його частину в пошуковому рядку Google і таким чином знайти сайт.
  2. Отримавши адресу, браузер звертається з ним в DNS – систему доменних імен. Її можна порівняти з телефонним довідником, де зазначено, яким IP-адреси відповідають доменні імена.
  3. DNS шукає у своїх каталогах відповідну домену IP-адресу, яка показує фактичне місце розташування сайту, і відправляє його браузеру.
  4. Отримавши IP-адресу, браузер виконує з’єднання із сервером.

Доменні імена купують через спеціальні реєстратори доменів. Зазвичай, цю послугу надають хостинг-провайдери, у яких ви орендуєте місце на сервері. Реєстрація доменного імені є платною, а терміни її використання мають обмеження.

Вигадувати доменне ім’я потрібно самостійно. Найкращими вважаються короткі домени, що запам’ятовуються. Зазвичай вони містять назву компанії, що істотно полегшує для користувачів пошук сайту, що цікавить.